“Стик” звернувся до політиків, громадських діячів і чиновників, щоб запитати їхню думку про доцільність місцевих виборів, запланованих на 25 жовтня цього року, а також про те, що змінить волевиявлення громадян і які перспективи воно відкриє. Сергій Адамович, історик, керівник ГО “Поступовий гурт Франківців”, депутат Івано-Франківської обласної ради:
Сергій Адамович, історик, керівник ГО “Поступовий гурт Франківців”, депутат Івано-Франківської обласної ради:
“Будь-яка зміна влади призводить до активізації суспільно-політичного життя і тому є позитивним фактором. Однак в умовах революційної ситуації підвищується градус популізму, тому є велика загроза, що в місцеві ради увійде багато авантюристів і популістів, які будуть непридатні до здійснення реформ, а будуть маніпулювати громадською думкою людей у власних інтересах. На жаль, новий закон про вибори надає можливості для політичних партій законсервувати статус партійних верхівок і гальмує рух вгору політичними ліфтами для громадських активістів. Це так само негативно відіб’ється на якості депутатів місцевих рад нового скликання”.
Михайло Смушак, директор департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку виконкому Івано-Франківської міської ради:
“В сучасних українських соціально-економічних та політичних реаліях кардинальних змін від місцевих виборів навряд чи слід очікувати. Тим більше, що термін повноважень новообраних рад та міських голів буде лише два роки. Хто б не прийшов до влади, він зіштовхнеться з існуючими обмежуючими факторами – законодавча база, розмір бюджету, сфера повноважень тощо. Може відбутися зміна персоналій, але зміни суті, як це не сумно, ми не відчуємо. От замість прем’єр-міністра Азарова став прем’єр-міністр Яценюк, – щось змінилося? Так, розмовляє українською мовою краще, так, більший патріот, але чи зріс від того ВВП, чи зросла заробітна плата українця? Ні! Нажаль, навіть навпаки. Зараз на місцевих виборах деякі політики обіцятимуть виборцям золоті гори, європейські дороги, створення десятків тисяч нових робочих місць, залучення інвестицій, дехто навіть перемогу над Росією за два тижні, але потрібно бути реалістом. Обрана у жовтні місцева влада буде перехідною і її діяльність буде більше оперативною, ніж стратегічною. Потрібно терміново на загальнодержавному рівні проводити адміністративну, бюджетну, податкову та інші реформи, бо сьогодні повноваження міського голови та місцевих рад надто обмежені, щоб ефективно управляти містом, селом чи селищем. Але вибори – це однозначно добре! Це новий імпульс, нові стимули, ідеї та можливості. Було б навіть дуже добре, якби міські ради та міські голови обиралися на два роки завжди, а не на чотири чи на п’ять. Адже для багатьох людей, стати міським головою чи депутатом – це найбільша ціль в житті, а не усвідомлення, що вони просто йдуть на роботу працювати. І працювати на громаду, а не на себе”.