Захід, який організувала ГО “Поступовий гурт франківців”, відбувся 25 вересня 2015 р.
В обговоренні взяли участь депутати Івано-Франківської обласної та міської рад, сільські голови, працівники органів місцевого самоврядування, викладачі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, активісти ГО «Поступовий гурт франківців».
Учасники круглого столу здійснили порівняльний аналіз проведення адмінреформи в Польщі та Україні, обговорили перспективи утворення ОТГ навколо м. Івано-Франківська, стан правового забезпечення адмінреформи, аналіз можливостей держави виконати зобов’язання після утворення ОТГ, проблемні питання відсутності кадрового забезпечення реформи на місцях і ризики збереження земель, майна і природніх ресурсів сіл, селищ та міст після завершення реформаційних процесів.
Обговоривши стан об’єднання територіальних громад навколоміста Івано-Франківська, учасники круглого столу вирішили звернутися з пропозиціями до:
1. міської влади:
– продовжити інформаційну роботу з громадами м. Івано-Франківськ, с. Березівка, с. Вовчинець, с. Добровляни, с. Загвіздя. С. Колодіївка, с. Крихівці, с. Микитинці, с. Підлісся, с. Підлужжя, с. Підпечари, , с. Рибне, с. Угорники, с. Угринів, с. Хриплин, с. Черніїв, с. Чукалівка. Громади повинні знати, що об’єднання покращить медичне обслуговування, надання соціальних і адміністративних послуг, забезпечить на кращому рівні пасажирські перевезення, дозволить залучити значно більше фінансування на розвиток інфраструктури сіл.
– у процесі діалогу з сільськими громадами враховувати ступінь субурбанізації в приміській зоні м. Івано-Франківська і розвивати взаємовигідну співпрацю з сільськими громадами.
– дотримуватися радіально-кільцевої структури забудови міста Івано-Франківська, що має бути відображена в генплані за основними напрямками його територіальної динаміки.
2. центральних органів влади:
– розпочати процес ліквідації облдержадміністрацій та райдержадміністрацій, дотримуватися принципу добровільності у процесі формування об’єднаних територіальних громад.
– фінансово сприяти у збереженні соціально-культурної інфраструктури в об’єднаних територіальних громадах.
– організувати підготовку кадрового забезпечення для органів місцевого самоврядування.