На загальних зборах організації 04.02.2016 р. було заслухано звіт координатора організації Сергія Адамовича, відбулося його переобрання на наступний звітний період. До ради організації обрано Сергія Федорціва, Лілію Щербін, Віталія Костишина, Всеволода Пасічника, Максима Дойчика.
Поступовці обговорили напрямки роботи на 2016 р., затвердили реєстр організації, урочисто прийняли в свої ряди нових осіб.
У своєму звіті Сергій Адамович говорив про наступне: ” Членство організації налічує 43 особи. За річний термін надіслано 144 звернення до органів влади, установ та підприємств з ціллю розв’язання проблем соціально-економічного та національно-культурного характеру. Ефективно працює сайт організації, її діяльність отримала широке висвітлення в ЗМІ. Фінансування організації здійснюється завдяки членським внескам (2700 грн. з серпня 2015 р.) і благодійній діяльності. Протягом 2015 р. реалізовано 2 грантові проекти «встановлення дитячого екомайданчика» від «Майстерні клімату» і «облаштування сенсорної кімнати для дітей-аутиків» від Німецького посольства. Робота організації здійснювалося в рамках 7 проектів, було організовано також ряд заходів і акцій.
Наші проекти
1.Допомога учасникам АТО. Громадська організація «Поступовий гурт франківців» разом із Товариством з обмеженою відповідальністю «Константа Сервіс Капітал» ініціювали проект з надання безоплатної юридичної правової допомоги учасникам антитерористичної операції на сході України (надано допомогу більше як 40 учасникам АТО).
2.Нереабілітована пам’ять. Cпільно з часописом «Галицький кореспондент» ми розпочали реалізацію проекту «Нереабілітована пам’ять», у якому досліджуємо історію прикарпатців, які, виборюючи незалежність України, стали жертвами радянського терору і мають право на належну шану від держави (опубліковано 9 статей).
3.Круглі столи (проведено 13 круглих столів, які зачепили важливі проблеми суспільного розвитку міста і стали базою для подальшої роботи з владою та грантовими структурами).
Безробіття в Івано-Франківську – проблема, що не вирішується
Небезпеки та позитиви утворення об’єднаних територіальних громад у контексті розвитку м. Івано-Франківська
Соціально-правовий захист працівників правоохоронних органів
«Як будувати рідну хату» до 150-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького
Ревіталізація «Палацу Потоцьких» : проблеми і перспективи
Забезпечення екологічної безпеки в сучасному місті
Схід і Захід України в умовах війни на Донбасі
Роль медицини міста Івано-Франківська в системі єдиного медичного простору Прикарпаття
Історико-архітектурний спадок Івано-Франківська: сучасний стан та стратегічне збереження
Промисловість Івано-Франківська: проблеми та перспективи
Івано-Франківськ – місто студентів
Чи потрібна франківцям альтернативна енергетика?
Проблеми дітей з особливими потребам.
4.Захист міського озера м. Івано-Франківська від незаконної забудови – важлива частина діяльності ГО «Поступовий гурт франківців». Ця історія отримала початок у березні 2015 року. Організація у судовому порядку оскаржила спроби забудувати відпочинково-рекреаційну зону озера, виграла грант від «Майстерні клімату» і встановила за грантові кошти дитячий екомайданчик на міському озері.
5.Палац Потоцьких. “Палац Потоцьких – серце Івано-Франківська ” – проект, ціль і мрія івано-франківців відновити історичну спадщину та ревіталізувати символ міста власними руками. Завдяки ініціативній групі територія пам’ятки прибрана, на ній почали відбуватися арт-акції, майбутнє історико-культурного комплексу обговорювалося на І міжнародному історико-архітектурному воркшопі. Для подальшої ревіталізації Палацу Потоцьких створено Благодійний фонд «Комплекс палацу С.Потоцького з брамами».
6.Книговидавчий проект «Схід-Захід». ГО «Поступовий гурт франківців» переконаний, що художня література може об’єднати людей з різних регіонів, різних політичних поглядів, релігійних конфесій тощо. Тому ми й вирішили спільно з видавництвом «Лілея НВ» започаткувати книговидавничий проект «Схід—Захід». Основна ідея цієї книжкової серії в тому, щоб під однією палітуркою поєднати твори двох авторів: одного із західної України, другого зі східної. На сьогодні видано 2 книги, 2 у роботі.
7.Учасницьке бюджетування. Поступовці пропонують удосконалити «Конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування і громадянського суспільства» шляхом залучення практик учасницького бюджетування. Розпочата інформаційна кампанія.
Наші акції
Історія. Збереження історико-культурної спадщини
1.Брейн-ринг «УССи в Першій світовій війні». Вшанування УССів на горі Маківка.
2.Брейн-ринг до дня Соборності та відвідування музеїв у с. Криворівня.
3.Брейн-ринг до річниці створення УПА
4.Розкопки на місці імовірних поховань жертв масових репресій
5.Історико-архітектурний вокшоп ”Палац Потоцьких – простір і час”
6.Фільм поступовців про єврейську історію Станиславова
- Стань археологом свого міста
8.Презентація Збірки поезій та прози «Сторінками життя»
Реакція на соціально-економічні проблеми в державі
9.Перевірка маркування російських товарів в супермаркетах Івано-Франківська
10Перевірка цін на ліки в аптеках
11.Моніторинг якості надання послуг з перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті м. Івано-Франківська
12.Історія повертається: “збруйний” лицар допоможе зібрати кошти бійцям АТО
Екологічний напрямок
13.Озеленення вулиць Івано-Франківська
Соціологічні дослідження
14.Соціологічне дослідження «Соціальні проблеми та електоральні настрої мешканців Івано-Франківська»”