16-17 квітня 2021 р. у м. Івано-Франківську в рамках теми “Ідеологія українського націоналізму на сучасному етапі розбудови Української держави” відбудеться ІХ всеукраїнська наукова конференція “Соборність як фундаментальна складова ідеології українського націоналізму”, яка присвячена 130-ій річниці з дня народження Євгена Коновальця.
Напрямки роботи конференції
І. Питання соборності в доктрині та практиці українського націоналізму
ІІ. Концепт “соборності” в творчій спадщині ідеологів українського націоналізму
ІІІ. Етапи формування і розвитку ідеї соборності України
- Проблеми соборності в процесі становлення сучасної Української держави
- Ідея соборності в ідеології та діяльності сучасних українських націоналістичних організацій
Організатори заходу:
Інститут наукових студій націоналізму
Центр національного відродження ім. Степана Бандери
Кафедра теорії та історії держави і права Навчально-наукового юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Поступовий гурт франківців
Матеріали конференції будуть опубліковані в науковому збірнику до початку конференції. Науковий захід відбудеться в очному форматі, а в умовах збереження карантинних обмежень в режимі онлайн-конференції з запрошенням обмеженого числа доповідачів, про що учасників буде заздалегідь попереджено.
Вимоги до оформлення матеріалів
Для публікації приймаються оригінальні, не опубліковані раніше, відредаговані статті, які мають наукову та практичну цінність. Матеріали подавати українською мовою обсягом 5-12 сторінок в електронному варіанті в текстовому редакторі WORD 2003 або RTF електронною поштою за адресою оргкомітету. Шрифт Times New Roman 14 через півтора інтервали, параметри сторінки: формат А4, поля: зліва – 3 см, справа – 1 см, зверху – 2 см, знизу – 2 см. У лівому верхньому куту першого аркушу – УДК, нижче у правому куту – ім’я та прізвище автора та населений пункт. Назва статті великими літерами напівжирним накресленням. Анотація та ключові слова українською мовою подаються після назви статті, англійською – після списку використаної літератури. Перелік посилань у кінці рукопису мовою оригіналу та в послідовності посилань у тексті згідно вимог «ДСТУ 8302:2015. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання». Посилання в тексті позначаються у квадратних дужках, наприклад [4, с. 35], [8, арк. 8; 9, с. 99]. Стаття повинна відповідати вимогам, що ставляться до наукових публікацій.
До статті додається супровідна сторінка з такими персональними даними автора/авторів: П.І.П., науковий ступінь, вчене звання, посада, місце роботи, поштова адреса та контактний телефон, e-mail.
Відповідальність за редагування, та достовірність інформації (наведених даних, цитат, фактів та посилань) несе автор публікації. Тексти доповідей приймаються до 15 березня 2021 р. електронною поштою.
Організатори покривають кошти на проїзд та проживання у випадку очного формату конференції. У разі співавторства витрати відшкодовуються лише для одного доповідача.
Після розгляду Оргкомітетом статей і тез кожному автору буде повідомлено про прийняття чи відхилення його тексту, та, відповідно, запрошення до участі в конференції і додаткова інформація про формат і місце її проведення.
У програмі конференції за умов сприятливої епідеміологічної ситуації буде передбачено презентацію наукової літератури і відвідання природних та історичних пам’яток Прикарпаття.
Адреси для кореспонденції:
Олександр Сич – голова оргкомітету
e-mail: sycho@ukr.net
Сергій Адамович – заступник голови оргкомітету
тел. 0982931368, e-mail: postup.g.f@gmail.com
Дарина Сех – секретар оргкомітету
тел. 0995064200, e-mail: organization.insn@gmail.com
Зразок оформлення статті
УДК: 94(477)
Олександр Сич
(м. Івано-Франківськ)
КОНЦЕПЦІЯ РАЦІОНАЛЬНОГО НАЦІОНАЛІЗМУ ТА ПРОБЛЕМИ ЙОГО СТАНОВЛЕННЯ
У статті автор пропонує концептуальне бачення основ раціонального націоналізму. Аналізуючи доктринальні засади, історичні відмінності східноєвропейського типу націоналізмів і сучасні постколоніальні, глобалістичні та постмодерністські обставини, окреслює труднощі для його становлення і приходить до висновку про двовимірний характер сприйняття націоналізму – ірраціональний у світогляді та раціональний у програмі і дії. Характеризуючи український раціональний націоналізм через призму викликів в основних сферах суспільного життя, визначає його як державницький, конструктивний, економічний та соціально-консервативний.Ключові слова: раціональний націоналізм, державницький конструктивний націоналізм, інтеграційний націоналізм, економічний націоналізм, соціально-консервативний націоналізм, ірраціоналізм, «тріада націоналізмів», глобалізація, постмодерн. Український націоналізм сьогодні є вагомим чинником суспільно-політичного життя. Протягом всього періоду незалежності України він пройшов складний шлях становлення, кризового стану, трансформації ряду партій із позасистемних у парламентські, удосконалення програмно-ідеологічних засад. Націоналістичний світогляд значною мірою базований на ірраціональних засадах, містить в собі глибоке емоційне навантаження, володіє великою притягальною силою, а отже й відповідним державницьким конструктивним потенціалом. В той же час, над ним тяжіють негативні пропагандистські стереотипи, вибудувані в попередньому історичному періоді сусідніми державами, що колонізували різні частини України, і перш за все російсько-совєтською пропагандою. Не позбавлений він і власних стереотипів, сформованих умовами бездержавного існування нації та розвитку націоналізму на цьому історичному етапі. Це часто дає грунт для політичних опонентів звинувачувати націоналістичний рух в неконструктивізмі й заперечувати саму доцільність його існування у політичному просторі сучасного українського суспільства. З уваги на це актуальним постає питання дослідження раціональних, конструктивно-державницьких основ сучасного націоналізму.Отож, об’єктом цього дослідження є сучасний український націоналізм, а його предметом раціональні, конструктивно-державницькі засади його світогляду та програмного забезпечення.Сьогодні в українській науці не бракує наукових робіт з історії українського націоналізму. Значно меншою є їхня кількість у політичних науках, для яких він інерційно залишається переважно табуйованою темою. Найбільш системно існуючі теорії нації та націоналізму в однойменній роботі опрацював Г. Касьянов. Аналізу сучасного стану українського націоналізму присвячені дослідження В. Кулика, В. Панченка, кандидатська дисертація Е. Андрющенка. У ній, в тому числі, подано і розгорнутий аналіз бібліографії проблеми [1, с. 11-17]…
Література:
- Андрющенко Е. Українські праворадикальні організації у контексті суспільно-політичних процесів (кінець 1980-х – 2015 рр.) : дис. … канд. іст. наук. Запоріжжя, 2015. 284 с.
- Кононов І. Проблемні зони українського націоналізму. Ідеологія українського націоналізму на сучасному етапі розбудови Української держави. Матеріали міжнародної наукової конференції. Івано-Франківськ, 12-13 жовтня 2006 р. / Наук. ред. О. М. Сич. Івано-Франківськ: Місто НВ, 2006. С. 135-144….
In the article the author proposes a conceptual vision of the basis of the rational nationalism. Through analysis of the doctrinal principles, the historical differences of the East European type of nationalism and the modern post-colonial, globalist and postmodern circumstances, he outlines the difficulties for its formation and states about the two-dimensional nature of the nationalism perception – irrational in the worldview and rational in the program and action. Characterizing Ukrainian rational nationalism through the prism of challenges in the main spheres of social life, he defines it as a state-owned, constructive, economic, and social-conservative one.Key words: rational nationalism, state constructive nationalism, integrational nationalism, economic nationalism, social conservative nationalism, irrationalism, “triad of nationalism”, globalization, postmodern.