Метою зустрічі було обговорення існуючої ситуації у сфері будівництва у м. Івано-Франківську та на Прикарпатті, аналіз нормативної бази та актуальних змін до законодавства у 2017 році, обговорення проблем замовників будівництва, будівельників Прикарпаття та напрацювання прикладних алгоритмів співіснування з органами, що здійснюють контроль за архітектурно-будівельною діяльністю.
Сергій Федорців, депутат обласної ради, дав юридичну оцінку ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності», що набуде чинності 10.06.2017 р. Зокрема ним було зазначено, що даний закон є своєрідним кроком назад для свободи бізнесу, легкості будівництва. Існують певні стримувачі, що не дозволяють місту правильно розвиватись – вимоги земельного законодавства, об’єднання територіальних громад. Також доповідач розкрив питання про «регресивні міни», до яких відноситься укрупнення великих міст, сталість інвестиційного законодавства, оскільки інвестор який вкладає кошти в земельну ділянку чи інфраструктуру, хоче мати гарантію, що не втратить гроші через якісь зміни до закону.
Начальник управління земельних відносин міської ради Кирило Обладан, зазначив, що держава з кожним роком ускладнює процедуру відведення земельних ділянок під будівництво.
Архітектор, Володимир Гайдар, переконаний, що місто повинно інтенсивно розвиватися. В межах міста є території, які вже можна розвивати, зокрема це 5 сіл, що є в межах міста. Проте цей розвиток повинен бути якісним і має бути спрямований всередину міста, до прикладу, це може бути розвиток промислових територій.
Начальник відділу контролю будівництва інспекції ДАБК в області Володимир Тулубінський, зазначив, що позитивним моментом закону, що набуде чинності 10 червня є те, що забудівник повинен буде подати повний пакет документів, після чого отримає дозвіл на будівництво, а людина, яка видала дозвільний документ, буде нести відповідальність.
В результаті обговорення, присутні дійшли до наступних висновків: необхідні чіткі правила і контроль за об’єктами містобудівної діяльності, необхідність проведення контролю за зменшенням кількості зелених насаджень, залучення у містобудівну раду представника архбудконтролю, формування громадської ради при ДАБІ.