Інституту миру і порозуміння (м. Київ) та Громадська організація «Поступовий гурт франківців» запрошують на Вас на дводенну презентацію присвячену новим підходам до програм з Роззброєння, Демобілізації і Реінтеграції (РДР), яка проходитиме 3-4 жовтня 2019 р. у м. Івано-Франківськ за адресою вул. Чорновола, 5 (Сімейна ресторація Мулярових). Реєстрація з 9.00 год. до 10.00 год. Усі витрати на харчування приймаюча сторона бере на себе.
Презентація буде проведена у рамках проекту «Роззброєння, демобілізація та реінтеграція в Україні” за участі громадської організація «Інститут миру і порозуміння» (далі ГО «ІМіП») при сприянні Академії імені Фольке Бернадота (Folke Bernadotte Academy).
Про нові підходи до програми РДР
Вже 5 роки як Україна втягнута до збройного конфлікту, але в Україні досі немає чіткої і зрозумілої концепції того, як на державному рівні зменшити шкоду від впливу бойових дій на їх учасників. Також відсутні чіткі орієнтири на національному та місцевому рівнях щодо ефективних стратегій повернення вчорашніх бійців у цивільне життя та допомоги їх сім’ям у подоланні цього непростого періоду в їхньому житті.
З початку 2016 року ГО “Інститут миру і порозуміння” у партнерстві зі Шведським товариством миру і арбітражу (SPAS) за підтримки Академії Фольке Бернадотта (FBA) займаються поширенням інформації щодо важливості розробки місцевих програм щодо реінтеграції ветеранів АТО/ООС та єдиної національної стратегії та державної політики, яка б визначала зміст програми, механізми та відповідальні агенції за її виконання і забезпечення ефективного механізму координації цієї роботи.
Відсутність цих інструментів негативно впливає як на сьогоденну роботу державних інституцій, зобов’язаних вирішувати завдання реінтеграції колишніх військових на усіх рівнях, так і на відсутність стратегії і розуміння потенційних проблем, які очікують країну після закінчення бойових дій на сході України.
Новий підхід до (Ре)інтеграції та Безпеки на Рівні Громади (РБРГ) являє собою інноваційний підхід для більш комплексного контексту і громадських ініціатив з реінтеграції, інтеграції, адаптації і забезпечення громадської безпеки. Він враховує різні умови ре(інтеграції) та процесів адаптації, цільових груп (наприклад, колишніх військових, репатріантів, біженців, вимушених переселенців, дітей, пов’язаних зі збройними силами та групами та інших дітей і молоді з груп ризику), а також приймаючих громад.
Проекти направлені на (ре)інтеграцію, самозабезпечення та місцеву інтеграцію, як правило, відбуваються паралельно, що призводить до створення подальших розбіжностей у громадах, та часто не розраховані на довгострокову перспективу. Більшість програм мають дуже централізовану систему керування, і таким чином не беруть до уваги місцеві умови та не дають можливості місцевій громадськості планувати, виконувати та очолювати здійснення процесів.
Підхід ІМіП пропонує використовувати інструменти діалогу для встановлення зв’язків між різними підходами до реінтеграції, громадської безпеки та адаптації, з метою сприяння довгостроковим рішенням, стабільності, місцевому економічному розвитку і (ре)інтеграції різних груп в приймаючих громадах.