Сьогодні, 11 червня, в Івано-Франківську відбувся круглий стіл “Активізація розвитку туризму в межах Дністровського регіонального ландшафтного парку імені Сергія Дідича”.
Директор комунального підприємства “Дністровський регіональний ландшафтний парк імені С.Дідича” Михайло Ковтун розповів, що парк є альтернативою Буковелю та Карпатам.
“Природа тут унікальна – багата флора, фауна та безліч червонокнижних рослин. Зараз ми налагоджуємо зв’язки з місцевими та владою. На Дністрі є цікаві місця для відпочинку і їх варто розвивати. Нещодавно у нас було “Свято неба”, а також вже розпочалися відомі сплави по ріці. Дністровський каньйон цікавий навіть взимку, коли замерзає водоспад “Дівочі сльози”, – каже Михайло Ковтун.
На зібранні обговорили перспективи розвитку туризму на території парку, а також наслідки від туристично-
рекреаційної діяльності в Дністровському каньйоні для розвитку Прикарпаття.
Доктор історичних наук та професор Сергій Адамович додав, що Дністер – дуже перспективна річка для туризму, рекреації та інших видів діяльності, які можуть принести користь громаді без шкоди для екології.
“Ми працюємо над брендуванням Дністра, щоб заохочувати туристів. Ми зацікавлені, щоб місцеве населення брало участь у проведенні екскурсій, а також до співпраці та відкриття малого бізнесу. Я за те, щоб кожне село жило і молодь не виїжджала”, – зазначив Михайло Ковтун.
Розвиток туризму на Дністрі є альтернативою ГЕС. Про це розповів громадський активіст, голова ГО “Наш Захід” Володимир Гергелюк.
“Ми пропонуємо розробити інтерактивну карту Дністровського каньйону, тобто турист, який планує подорож може подивитися, де зупинитися, харчуватися та куди піти. Також, ми хочемо організувати щорічні змагання “Дністровська регата” –це змагання не для спортсменів, а для аматорів. Плануємо щороку проводити їх в іншому населеному пункті. Розвиток реклами також важливий, ми працюємо над цим”, – каже Володимир Гергелюк.
Джерело gk-press.if.ua