Сьогодні, 1 березня, у Івано-Франківську, у приміщенні кіноконцертного залу «Арена-центр» відбувся семінар «Давній «Галич» – культурно-історичний об’єкт-дестинація». Про це повідомляє кореспондент 0342.ua.
Організаторами заходу стали представники Національного заповідника «Давній Галич» за підтримки громадської організації «Поступовий гурт франківців».
Семінар відбувся з метою налагодження співпраці між працівниками Національного заповідника «Давній Галич» та готельними комплексами і господарствами задля розвитку внутрішнього туризму, створення ефективної системи екскурсійної діяльності готелів з метою забезпечення потреб туриста.
Як зазначив координатор організації «Поступовий гурт франківців» Сергій Адамович, цей захід є продовженням круглого столу, якій відбувся у грудні 2016 року.
«Вже є кілька результатів по тих резолюціях, що ми тоді напрацювали. Зокрема, зробили проект цільової програми підтримки Галича, в ньому передбачене фінансування археологічних досліджень, туристичної промоції, починаючи з буклетів, і закінчуючи промороликами, розвитку фестивального руху. Сподіваємося, що це схвалять у структурних підрозділах облдержадміністрації, і ми будемо мати фінансування у форматі від 500 до 800 тис. грн на рік. Це допоможе як на розвиток заповіднику, так і на розвиток туризму в Прикарпатті взагалі», – зазначив Сергій Адамович.
DSC06978
В свою чергу, заступник гендиректора з наукової роботи заповідника «Давній Галич» відзначив, що головною метою цього семінару була реклама самого заповідника.
«На нашому балансі зараз 151 пам’ятка культури, з яких 117 – це різночасові пам’ятки археології та культури. У нашому складі єдиний храм, який дійшов до нашого часу XII століття – це церква св. Пантелеймона. У нас функціонують три музеї у складі структурних підрозділів і картинна галерея, яка на сьогоднішній день має найбільшу експозиційну колекцію в області», – розповів вчений.
Він зауважив, що у нас час передових технологій та важко зацікавити людей приїхати в Галич, тому що все можна побачити в інтернеті.
«Тому така зустріч з туроператорами та власниками готелів на сьогоднішній день не перша. Минулого року така зустріч відбувалась в стінах заповідника “Давній Галич”. Там було поставлене питання: “Турист слухати не хоче, турист хоче побачити, турист хочу узяти участь, турист хоче помацати”. Тому вирішено було працювати в цьому напрямку, і у нас вже є напрацювання. Зокрема, ми пропонуємо продукт під назвою Живий музей. Його суть полягає в тому, що крім культурних та історичних об’єктів, ми пропонуємо туристові дійство – ми готові робити історичні реконструкції у вигляді лицарських середньовічних боїв, ми готові звести будь-яку кількість макетів середньовічних діючих гармат тощо. В 2014 році заповідник “Давній Галич”, не затративши ні копійки, зібрав на свої теренах представників 16 національних заповідників України. Єдина проблема того дійства – мала кількість відвідувачів. Тому ми вийшли на рівень Івано-Франківської області, щоб донести до усіх інформацію про наш заповідник», – повідомив Побуцький.
Джерело http://www.0342.ua/news/1565452