Джерело: gk-press.if.ua
19 січня в читальному залі бібліотеки Івано-Франківського національного Медичного університету, в рамках проекту “Схід і Захід разом: Різдво в Карпатах” відбулася презентація книжок “Прикарпатці в АТО” та “Схід / Захід”.
На презентації були присутні активісти та учасники проекту “Схід і Захід разом: Різдво в Карпатах”, видавець, автори, та бійці АТО. Нагадаємо, що “Схід / Захід” – це серія книг, яка видається за підтримки ГО “Поступовий гурт франківців”. І мета її в тому, щоб привчати західняків до літератури, яку читають на Сході і навпаки. Так, у кожній книзі є тексти двох різних письменників. Цього разу у книзі вміщені твори прикарпатського письменника Тараса Прохаська та харківського – Сергія Жадана.
“Прикарпатці в АТО” та “Схід Захід” – це книжки про війну, біженців та їхні долі. Як розповів видавець Василь Іваночко, тепер немає потреби шукати героїв в історії, їх достатньо і в наш час, які здійснюють нові подвиги. Іван Бондарєв, офіцер ЗСУ, позаштатний журналіст газети “Репортер” та упорядник книжки “Прикарпатці в АТО”, розповів про те, що основним його видом діяльності є служба в армії, а журналістика більше для душі. “Хлопцям на фронті дуже приємно читати про себе та своїх друзів, командирів, це дуже високий моральний стимул”, – розповів Іван Бондарєв.
Упорядник книжки “Прикарпатіц в АТО” розповів, що в книгу вміщені історії різних людей, які брали участь у бойових діях, це капелани, пошукові льотчики, такніксти, артилеристи, медики, практично всі. “Єдина умова була, це те, щоб всі особи мали відношення до Прикарпаття”, – зазначив Іван Бондарєв.
Варто зазначити, що проект “Схід і Захід разом” проводиться вже восьмий рік. Його мета – це зшити України та знищити закостенілі стереотипи стосовно того, яким є українці західної України, а яким східної. Цього року його учасниками стали громадські активісти, журналісти із міста Краматорська, Дружківки, Авдіївки, Слов’янська та Харцизька.
“Цьогорічний проект є особливий тим, що ми прийняли рішення в його рамках ініціювати побратимство міст всередині країни”, – зазначила керівник проекту Надія Шегда.
Сьогоднішній день був вибраний не випадково, бо, як запевняє Надія Шегда, Водохреща – це той період духовного піднесення, який дуже швидко знімає всі бар’єри.
Нагадаємо, що на Прикарпатті перебуває майже чотири тисячі вимушених переселенців.