Сьогодні, 28 жовтня, в Івано-Франківську підвели підсумки реалізації грантової програми посольства Німеччини в Україні громадською організацією «Світанок».
ГО «Світанок» об’єднує більше сотні родин з Івано-Франківщини, які виховують дітей з особливими потребами (аутизм, синдром Дауна, порушення психомовленнєвого розвитку).
До слова, у травні цього року організація відзначила своє п’ятиріччя, яке співпало з відкриттям центру для занять з дітьми. Приміщення для роботи «Світанку» надала Вовчинецька сільська рада на пільгових умовах. Крім особистих пожертв батьків, кошти для діяльності громадської організації виділили Івано-Франківська міська та обласна ради. Спільними зусиллями облаштували кімнати для проведення реабілітаційної роботи з дітьми.
Для занять з дітьми тут використовують музикотерапію, арттерапію, а тепер використовуватимуть і сенсорну кімнату. Одночасно заняття можуть проводити з 30-дітьми. Варто зазначити, що такі заняття абсолютно безкоштовними.
Як зазначає голова ГО «Світанок», психолог та мама дитини з особливими потребами Анастасія Голинська, за ініціативи та підтримки ГО «Поступовий гурт франківців» «Світанок» отримав грантові кошти Посольства Німеччини для облаштування сенсорної кімнати інтеграції та терапії діток з особливими потребами, яка почала функціонувати у вересні цього року.
«Ця кімната сприяє сенсорній інтеграції дітей з порушеннями розвитку. У них порушені сфери сприйняття. У здорової дитини всі ці сфери працюють одночасно – це зорове, слухове , тактильне сприйняття, вестибулярний апарат. А у дітей з порушенням розвитку ці сфери розгалужені. Тому в цій кімнаті зібрані всі стимулятори, які діють на всі сенсорні сфери дітей, – розповідає Анастасія Голинська. – У сенсорній кімнаті є стимулятори зорового сприйняття, слухового. Є музичний центр, світлове обладнання, батут, перекотиполе для тренування вестибулярного апарату, є м’який диван, який наповнений гранулами тощо. Крім того, у нас є й обладнання для аромотерапії, яке очищує повітря, а також створює атмосферу спокою та релаксації. Дуже цікавим елементом є пісочна анімація».
Як стверджує голова ГО «Світанок», такі кімнати є в усіх навчально-реабілітаційних центрах Європи. Вони дуже активно там використовуються. Це одна з методик реабілітації дітей з порушеним розвитком, аутизмом.
Заняття з дітьми проводять також і батьки дітей з особливими потребами.
«У нашої організації є мета, щоб батьки стали фахівцями у цій справі. У нас уже четверо батьків отримали додаткову освіту психолога. Також є й фахівці-волонтери: логопеди, дефектологи. Я також здобула другу освіту психолога та працюю з такими дітками», – акцентувала Голинська.
Координатор ГО «Поступовий гурт франківців» Сергій Адамович зазначив, що головними проблемами дітей з особливими потребами є таборування і те, що немає розуміння з боку управління освіти.
«Ми п’ять років тісно співпрацюємо з ГО «Світанок». Цього року в нас справді є великий прорив – вдалося відкрити цей центр за підтримки сільського голови Вовчинців. Крім того, ми отримали допомогу від міської влади, від обласної влади, ну і грант від німецького посольства на сенсорну кімнату. Проте в нас залишаються і проблеми. Вони полягають у тому, що в місті немає спеціалізованого класу в школах для таких дітей, а Угорницька школа-інтернат може приймати дітей такого спектру у співвідношенні 30/70. Тобто 30 % дітей з міста. Тому важливо відкривати такі класи у місті. Поки що розуміння з боку управління освіти немає. Ще однією з проблем є необхідність таборів. Діти таборують і влітку, і взимку. Було б добре знайти таке стаціонарне місце для таборування, не виснажуючи матеріальні ресурси батьків», – наголосив Адамович.
До слова, 7 листопада в Івано-Франківську відбудеться семінар про проблеми та досягнення аутизму в Україні, в якому візьме участь консул європейської асоціації «Аутизм Європа» Інна Сергієнко.
Джерело – http://gk-press.if.ua/u-frankivsku-prezentuvaly-sensornu-kimnatu-dlya-ditej-autystiv/