У квітні 2016 року В. Ковальчук виступив з пропозицією поділу земельної ділянки на 1,2 га та 0,65 га, чим фактично погодився повернути місту не менше 0,65 га і облаштувати там сквер. Тобто надалі дискусія стосувалася виключно другої частини ділянки, яку В. Ковальчук віддавати не планував. Звичайно, що юридично оформленої відмови від частини ділянки Вамбуд не робив, але його заяви були зроблені публічно і доведені ЗМІ до широкого загалу. Однак навіть така заява не була сприйнята мешканцями, оскільки громадськість була проти забудови решти 1,2 га, які відповідно до Генплану є зеленою зоною.
21 червня 2016 року Тимчасова контрольна комісія щодо незаконної забудови навколо міського озера, куди входить В. Ковальчук, сформулювала пропозиції, які були подані як консенсус між громадою і Вамбудом. Основний зміст пропозицій:
1. Депутатам Івано-Франківської міської ради підтримати розподіл земельної ділянки на дві окремі ділянки розміром 0,3 та 1,58 га (тобто залишити за Вамбудом 0,3 га);
2. В проекті бюджету міста Івано-Франківська на 2017 рік передбачити за підсумками виконання міського бюджету в першому півріччі кошти для облаштування зеленої зони і впорядкування території довкола озера загалом.
3. ПП “Вамбуд” внести зміни в проект будівництва та передбачити будівництво одного багатоквартирного житлового будинку з паркінгом та об’єктами для занять фізичною культурою та спортом. Презентувати проект на наступному засіданні ТКК;
4. Міському голові Івано-Франківська Руслану Марцінківу підготувати та внести відповідні проекти рішень на найближче засідання виконкому, а також подати його структурним підрозділам міськвиконкому й винести на сесію міської ради.
Жодна з цих рекомендацій за півроку так і не була виконана – ні Вамбудом, ні міською радою, ні мером. Навпаки, попри свої публічні заяви Вамбуд без зайвого шуму звернувся до Господарського суду з вимогою примусити міську раду віддати йому в оренду всі 1,888 га (тобто навіть з тою часткою, яку він ніби «відступив»), і в оптимальні процесуальні строки виграв цей суд.
При цьому Вамбуд відкрито проігнорував чинну ухвалу суду. Після зупинення державної реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт (ухвала Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10 червня 2015 року, залишена в силі рішенням Львівського апеляційного суду від 29 вересня 2015 р.) в порушення закону Вамбуд добудував об’єкт, засклив кілька поверхів і навіть заклав основу для другої будівлі, на яку не має документів навіть під виглядом фізкультурно-оздоровчого комплексу. Таким чином, Вамбуд зареєстрував право власності на незаконно збудований незавершений об’єкт будівництва, і на сьогодні через суд вимагає укладення договору оренди земельної ділянки, на якій цей об’єкт знаходиться.
Актуальні на сьогодні дані земельного кадастру не відповідають Генплану м. Івано-Франківськ. Але навіть якщо керуватися цими даними, призначення земельної ділянки, на якій знаходиться незавершений об’єкт будівництва Вамбуду, – «будівництво та обслуговування інших будівель громадської забудови». Таким чином, будівництво житлового будинку на цій ділянці неприпустимо. У своїх заявах М. Ковальчук неодноразово висловлювався, що за можливості хотів би перевести об’єкт у житловий будинок. При цьому варто зауважити, що стандарти будівництва житлових будників і об’єктів громадського обслуговування є різними, і на етапі практичного завершення такого об’єкту рішення про зміну його призначення вже не приймається. На підставі відкритого у 2015 році кримінального провадження було встановлено, що «посадові особи ПП«Вамбуд» на підставі договору генерального підряду…, укладеного з ПП Гасимовим Ріяфетом Садиг Огли, умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, в порушення містобудівного законодавства, всупереч виданих департаментом містобудування та архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради містобудівних умов та обмежень для будівництва спортивно-оздоровчого комплексу на вул. Ленкавського в районі ВАТ «Плай», як встановлено протоколом огляду місця події 22.01.2015, проводять фактично будівництво житлового будинку. Внаслідок неправомірних дій посадових осіб ПП «Вамбуд» державним інтересам спричинено тяжкі наслідки». Однак, результати цього кримінального провадження на сьогодні невідомі широкому загалу.
Крім цього, об’єкт збудовано в прибережній захисній смузі з ймовірними численними порушеннями природоохоронного законодавства. Зокрема, відповідно до Водного кодексу України , навколо водойм уздовж урізу води повинні встановлюватися прибережні захисні смуги шириною:«…для ставків площею більше 3 гектарів – 50 метрів». Прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється:…будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів (ст. 89 Водного кодексу). Основна проблема полягає в тому, що прибережні захисні смуги встановлюються за окремими проектами землеустрою, яких у нас немає. Раніше такий стан справ був не критичним, оскільки в межах чинного Генплану навколо озера встановлювалася зелена зона із схожими обмеженнями. Однак вся містобудівна документація колишнього орендаря Гасимова, на основі якої здійснює будівництво Вамбуд, не відповідає Генеральному плану.
Таким чином, 20 грудня 2016 року Господарський суд зобов’язав міську раду укласти договір, який прямо суперечить інтересам громади міста та, ймовірно, є спробою узаконення користування земельною ділянкою під незаконно збудованим об’єктом.