20 січня відбулась відеоконференція «Виклики соборності України: 2017 рік» за участю Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. Партнером центру щодо проведення конференції виступила громадська організація «Поступовий гурт франківців».
Метою конференції стало обговорення та політологічний аналіз сучасних проблем розвитку держави і суспільства напередодні відзначення Дня Соборності та Свободи України. Загальною темою обговорення стали сучасні виклики цілісності, соборності нашої держави та аналіз можливих сценаріїв розвитку подій у державі.
У відеоконференції взяли участь Волинський, Івано-Франківський, Закарпатський, Кіровоградський, Полтавський, Херсонський, Хмельницький, Чернігівський регіональні центри перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.
Сергій Адамович у своїй доповіді означив виклики соборності України: ухил у західноєвропейській політиці в бік правих, довготривала війна, що виснажила українців і може схилити частину населення в бік опозиційного блоку, перебування Криму і частини східних областей під російською окупацією, що створює додаткові ризики для соборності, а також проблеми в інформаційній політиці країни.
Іван Монолатій зазначив, що проблеми, які сьогодні перед нами стоять, окреслені тією тенденцією, яка запанувала в світі – це криза цінностей, криза політичних систем. Найголовнішим, як зазначив доповідач, для українців є цілісна позиція громадянського суспільства. На думку професора, проблема єдності, яка існувала 100 років тому в період Української революції, є актуальною й на сьогоднішній день.
Свою думку стосовно сучасних викликів соборності України висловили також Щербін Лілія та Єгрешій Олег.
Представники Волинського центру серед основних загроз соборності визначили проблему боротьби з корупцією, проблему децентралізації, оскільки успішне проведення децентралізації дасть можливість побудувати європейську модель організації державної влади, при цьому важливо не допустити виникнення сепаратистських тенденцій у регіонах.
Учасники Херсонського центру акцентували свою увагу на необхідності створення нового інформаційного простору, на проведенні ланцюгів єдності, які свідчитимуть про цілісність України.
Представник Чернігівського центру Сергій Бутко наголосив на необхідності проведення державної політики національної пам’яті в поєднанні з ознайомленням населення з історією регіонального рівня.
Загалом проведення такого роду конференцій сприятиме визначенню кола чинників, які перешкоджають соборності і єдності України, і дасть змогу вести ефективну боротьбу з сепаратистськими тенденціями.