За словами історика, керівника “Поступового гурту франківців” Сергія Адамовича, судноплавство на Дністрі почалось ще за австрійців та існувало до 80-х років. Відтак потрібно працювати над його відновленням, аби повернути Дністру значення, яке він мав колись, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
Директор комунального підприємства “Дністровський регіональний ландшафтний парк імені С. Дідича” Михайло Ковтун зауважує, що у липні цього року Дністровському парку виповниться 25 років.
“Цей парк має 163 км берегової лінії та понад 19 тисяч гектарів площі на території Тлумацького та Городенківського районів. Дністер є альтернативою Карпатам та Буковелю. Однак, наразі він є не прорекламованим. Відтак туристи здебільшого дізнаються про нього вже повертаючись з відпочинку”, – зазначає Ковтун.
Директор каже, що в парку унікальна флора та фауна, цікавий підземний світ, цікавинкою також є водоспад Дівочі сльози. Окрім того на території парку розміщені 31 пам’ятки архітектури місцевого значення, музеї та замки.
“Ми зараз займаємося брендуванням Дністра. Нещодавно у нас відбулось “Свято неба”. У планах також відкрити велосипедні маршрути”, – додає керівник.
Громадський активіст Володимир Гергелюк розповів, що розробили декілька чітких кроків аби збільшити кількість туристів. Зокрема, це створення інтерактивної карти Дніпровського каньйону, щорічні масові розважальні змагання “Дністровська регата” для популяризації активного відпочинку на Дністрі та створення човникової станції у селі Нижнів.
Джерело blitz.if.ua